2019 הייתה שנה של תחרות, שנה של תרומה לקהילה, של שיתוף פעולה ושל אהבה אחת גדולה: האהבה לספורט. מרכז “עצמה” פעיל ופועל מזה 30 שנה, וזאת מתוך מטרה לקדם, לטפח ולסייע לכלל ספורטאי וענפי הספורט בישראל ולמועדונים באשר הם, והיום (ראשון) התקיים טקס סיכום השנה המסורתי. יו”ר עצמה, רו”ח איתן ברק ומנכל”ית העמותה, מירי שליו, שליוו באופן צמוד את המועדונים והספורטאים לאורך כל שנת התחרויות, בירכו את הנוכחים, שהגיעו לאירוע השיא של השנה.
במסגרת הטקס, שכלל גם הרצאה מרתקת של מאמן הכדורסל האגדי, פיני גרשון, הוענקו מענקים בגין הישגים תחרותיים מובילים ותרומה לקהילה. אלו הם הספורטאיות, ספורטאים והמאמנים שיצגו אותנו בכבוד בעולם, והגיעו להישגים בינלאומיים – מדליות באליפויות עולם ואירופה במהלך שנת 2019.
המצטיינים בקטגוריה זו:
ספורטאי מועדון MMA ISRAEL אותו מוביל המאמן אמיר בוארון
- משי רוזנפלד – מקום שלישית באליפות העולם לבוגרות.
- ויקי דבוש – מקום ראשון באליפות אירופה לבוגרים
- אבי איריגימוב – מקום 3 באליפות אירופה לבוגרים
- רועי דגן – מקום 3 באליפות עולם לבוגרים
- עידן ספיר – מקום 3 באליפות אירופה עד גיל 21
- אוריiזוהר – מקום שני באליפות אירופה עד גיל 21
- גל גזית – מקום 3 באליפות אירופה עד גיל 21
הזוכים הנוספים הם מועדון השייט בני הרצליה, בהובלת המאמנים – אייל לוין, מור לוזון, שי זיידנברג וטל צדוק, וכן בהנהגת מנכ”ל העמותה, ארז רבן ונציגי המועדון אביתר מור.
- דניאל בסיק תשתש – סגן אלוף העולם בגלישת רוח עד גיל 19
- נעמה גרינברג – מקום 3 באליפות העולם בגלישת רוח לנוער עד גיל 19
- טל בסיק תשתש – אלוף העולם לנוער עד גיל 17 בגלישת רוח
- לינוי שוורץ – מקום 2 באליפות אירופה לנוער עד גיל 17 בגלישת רוח
- נגה טיאנו – מקום 2 באליפות אירופה לנוער עד גיל 17 במפרשיות
- עדן גור – מקום 2 באליפות אירופה לנוער עד גיל 17 במפרשיות
- תום ראובניאלוף העולם לנוער עד גיל 21 בגלישת רוח אולימפי מדגםRSX
המועדון השלישי שהצטיין השנה הוא ספורטאי מועדון עצמה סקי מים ת”א, בהובלת המאמנים עומרי בר נתן, מושיקו צדקה, מוטי לוי ומנכ”ל האיגוד מעוז טל.
- אורי בוז’ו – סגנית אלופת עולם בוויקבורד
- רועי אשר – מקום 3 אליפות אירופה בסלאלום
- יהלי גולדנברג – אלוף אירופה בקפיצות לנוער
- יובל אשר – מקום 3 אליפות לנוער בסלאלום
- ליאור סופר, אלוף העולם בוויקבורד
- אביב לוי, אלוף אירופה סלאלום
- גיא פירר, מקום 3 באליפות אירופה וויקבורד כבלים
- אביב אטיב, מקום 3 באליפות אירופה סלאלום נשים
מצטיינים נוספים הם ספורטאי מועדון ספורטאי הסמבו ממועדון עצמה סמוראי דו ראשל”צ, בהדרכת המאמנים פאבל מוסין ואליס שלזינגר.
- אופק יום טוב – מקום שלישי אליפות אירופה לנוער
- נהורה שבתאי – מקום שלישי אליפות איפרה לנוער
- אלכסנדרה מוסין – מקום שלישי באליפות אירופה קדטים
- תומר גולומב – מקום שלישי אליפות אירופה לנוער
- טריאל אבסוב, מקום 3 באליפות אירופה בוגרים
המצטיינים ממועדון הטיסנאות חדרה, בהובלת המאמן סער איסקוב ומנכ”ל קלוב התעופה לישראל, יאיר רוזי.
- שגיא ברודני – מקום ראשון באליפות אירופה לנוער בטיסני דאון חופשי
- אור שבת וגלעד מארק הנמנים על נבחרת ישראל אשר זכתה במקום הראשון באליפות העולם בטיסנים במחלקת מנועי גומיF1.
המצטיינים ממועדון ספורט הריקוד “אלפא דאנס“, בהדרכת המאמנת רוזה אודיקדזה
- תומר זבניאצקי וסטפני צוקרמן, אשר זכו במדליית ארד באליפות העולם לזוגות עד גיל 21 בסגנון לאטין.
מצטיין נוסף שבלט במיוחד השנה הגיע ממועדון ספורט מעלות תרשיחא: אלכס קובטונוב, אלוף אירופה לנוער יחד בהדרכת מאמנו אלכס דר.
מצטיינים נוספים במסגרת 2019:
- נעמי לוריה ממועדון אופניים מאסטרס חיפה
- מקס קספירוביץ’ ממועדון עצמה האבקות בת ים
- דניאל גובר ממועדון עצמה ג’ודוקאן פתח תקוה
- שחר אליעז ממועדון טאקוונדו דרקון הזהב
- רותי גילאור ממועדון כדורת דשא קרית אונו
- תומר אלרואי ממועדון ג’יו ג’יטסוmma Israel
- ליהיא אשכנזי ממועדון גלגליות חולון
- יהונתן שגב, אלוף עולם בדירוג נבחרתי למחלקת ג-2, קלוב תעופה ראשון לציון
- נמרוד קרביצקי, מקום 3 באל’ אירופה למשקלים אולימפיים, שרעבי אומנויות לחימה
- טום פשקובסקי, מקום 1 באליפות אירופה לנוער, שרעבי אומנויות לחימה
אבישג סמברג, מקום 3 באליפות אירופה לנוער, שרעבי אומנויות לחימה
- רועי שטיין, מקום 3 באליפות אירופה לנוער, עצמה אחי יהודה
מועדונים מצטיינים נוספים שהובילו במסגרת 2019
- פטנק קלאב נתניה
- סופטבול טייגרס
- האבקות עצמה בת ים
- עצמה ג’ודוקאן פתח תקווה
- ההתאחדות הישראלית לספורט הריקוד